هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
www.

به پاس نیم قرن تلاش و کوشش هنری بهمن رجبی آلبوم موسیقی «در مکتب عشق» منتشر شد – خبرگزاری فارس

[16 سپتامبر 2013]
به پاس نیم قرن تلاش و کوشش هنری بهمن رجبی آلبوم موسیقی «در مکتب عشق» منتشر شد – خبرگزاری فارس
نسخه چاپیارسال به دوستان
به پاس نیم قرن تلاش و کوشش هنری بهمن رجبی
آلبوم موسیقی «در مکتب عشق» منتشر شد

آلبوم موسیقی «در مکتب عشق» به کوشش بهمن رجبی و علیرضا جواهری مشتمل بر پنج بخش موسیقایی توسط موسسه فرهنگی آوای چکاد منتشر شد.

خبرگزاری فارس: آلبوم موسیقی «در مکتب عشق» منتشر شد

علیرضا جواهری نوازنده سنتور درباره بخش‌های مختلف این آلبوم در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: در بخش نخست این آلبوم به آهنگسازی مازیار شاهی آهنگسازی آن را بر عهده داشته است؛  تار سنتور، بربط،‌بم‌تار، تمبک،

وی ادامه داد: قطعاتی در دستگاه ماهور با آهنگسازی و تنظیم مازیار شاهی و هم چنین قطعاتی بر اساس آثاری ریتمیک از بهمن رجبی با آهنگسازی مازیار شاهی در این آلبوم گنجانده شده است.

این نوازنده سنتور در توضیح قطعات انتخابی برای این آلبوم گفت: اجرای قطعاتی از بزرگان موسیقی ایران استادان ابوالحسن صبا ، علی اکبر شهنازی ، پرویز مشکاتیان و داریوش دولتشاهی برای این آلبوم انتخاب شده است. اجرای قطعات تکنوازی تنبک به یاد هنرمندانی از جمله حسین تهرانی ، امیر ناصر افتتاح ، محمد اسماعیلی ، امیر بیداریان ، ناصر فرهنگفر و ابوالحسن صبا از ویژگی‌های این آلبوم است.

وی درباره بخش های مختلف این آلبوم توضیح داد: در بخش نخست این آلبوم؛ بهمن رجبی  نوازندگی تمبک و  علیرضا جواهری  نوازندگی سنتور ، مازیار شاهی نوازندگی تار، سه تار، بربط، بم‌تار و رباب را بر عهده دارند و قطعاتی از جمله خاوران،تکنوازی سه تار، هشت ضربی راک، تکنوازی سنتور (ضربی: زنده‌یاد ابوالحسن خان صبا)، پرستش بهار در این بخش وجود دارد. در بخش دوم این آلبوم قطعاتی از جمله  همنوازی تار و تمبک، جنگ (آهنگ: زنده‌یاد علی اکبرخان شهنازی)، تکنوازی تار، ضربی مخالف  با آهنگ مازیار شاهی، بر اساس قطعه‌ای ریتمیک از بهمن رجبی)، تکنوازی تار و پگاه (آهنگ: زنده‌یاد پرویز مشکاتیان)وجود دارد. در بخش سوم این آلبوم قطعاتی از جمله  همنوازی سنتور و تمبک، با آهنگ داریوش دولتشاهی و اتود ماهور وجود دارد. در بخش چهارم این آلبوم قطعاتی از جمله تکنوازی تمبک و گفتار بهمن رجبی، یادی از حسین تهرانی، امیر ناصر افتاح، محمد اسماعیلی، امیر بیداریان،ابوالحسن صبا و ناصر فرهنگ‌فر وجود دارد.

در بخش پنجم با آهنگسازی مازیار شاهی قطعاتی از جمله، همنوازی تار، سنتور، بربت و تمبک ، رنگ بیات ترک (براساس قطعه‌ای ریتمیک از بهمن رجبی) وجود دارد.

 

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، مازیار شاهی در مقدمه‌ای بر این آلبوم نوشته است: انگیزه‌ی ساخت و ضبط آلبوم در مکتب عشق ادای دین و احترام به هنر والای هنرمند گرامی بهمن رجبی بود. رنگ بیات ترک و ضربی مخالف سه‌ گاه عینا بر روی دو قطعه‌ی ریتمیک از ایشان ساخته شده است و البته در لحظه لحظه‌ی ساخت دیگر آهنگ‌ها نیز بسیاری از ترکیبات و موتیف‌های ریتمیک ایشان در درونم جاری بوده است. خوشبختانه در ادامه راه، این افتخار شامل حال اثر شد که جناب آقای رجبی خودشان نواختن تمبک آن را بر عهده گرفتند، آنهم با بالاترین وسواس انرژی و عشق. تأثیر این سه عنصر ناب، در تمبک‌نوازی بی‌نظیر و مینیاتور گونه‌ ایشان در این آلبوم، کاملاً مشهود است. سه عنصری که امروزه عموماً جای خود را داده است به بی‌تفاوتی، بدقولی و مادیات! سپاسگزارم از دوست قدیمی و خوبم علیرضا جواهری به خاطر همراهی صمیمانه و حمایت‌های معنوی‌اش، زیرا بدون حضور مؤثر ایشان در مکتب عشق هیچگاه به آغاز و انجام نمی‌رسید.

 

لینک خبر

test4418 test4387 test633