هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
http://www.

مجموعه آثار استاد محمد رضا لطفی – هوشنگ فراهانی

مجموعه آثار استاد محمد رضا لطفی – هوشنگ فراهانی
مجموعه آثار استاد محمد رضا لطفی – هوشنگ فراهانی

مجموعه آثار استاد محمد رضا لطفی

گردآوری و آوانگاری : هوشنگ فراهانی

نگارش نت : هوشنگ فراهانی

ناشر : چکاد هنر

طرح جلد : یدالله تناور

خوشنویسی : بیژن بیژنی

ویرایش و صفحه بندی : علیرضا جواهری

چاپ و صحافی : آذین

شمارگان : ۲۰۰۰ جلد

نوبت چاپ : اول، زمستان۱۳۹۹

قیمت : ۲۵۰٫۰۰۰ تومان

شابم : ۱-۷۰-۸۰۲۶۱۸-۰-۹۷۹

ISMN : 979-0-802618-70-1

مجموعه آثار استاد محمدرضا لطفی همزمان با هفتمین سالروز درگذشت این استاد برجستۀ موسیقی ایران منتشر گردید. این مجموعه شامل تمامی پیش‌درآمدها، رنگ‌‌ها، چهارمضراب‌‌ها، تصانیف و قطعات ضربی است که توسط هوشنگ فراهانی، گردآوری، آوانگاری و منتشر گردیده است. هوشنگ فراهانی در بخش‌‌هایی از مقدمۀ این کتاب در توضیحی در جزئیات و انتشار این اثر می‌‌‌‌نویسد: «نگارش این آثار از سال ۱۳۸۵ به درخواست استاد محمدرضا لطفی و زیر نظر ایشان آغاز و تا سال ۱۳۹۲ به پایان رسید. درگذشت نابهنگام استاد محمدرضا لطفی در آستانۀ انتشار این اثر، موجب تأخیری طولانی در انتشار این کتاب گردید. این مجموعه هم اکنون با اضافات و توضیحاتی در مورد چندین دهه فعالیت‌‌های مستمر گروه موسیقی شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی منتشر شده است. آثاری که در قالب سرودها و تصانیفی تحت عنوان «چاووش» یادآور بخش‌‌هایی از تاریخ تحولات اجتماعی وسیاسی ایران بوده است که به نوعی دگردیسی تازه‌‌ای در بیان موسیقی ایران پدید می‌‌آورد. نگارش برخی قطعات نایاب و منتشرنشده  و نظارت محمدرضا لطفی بر روند نگارش تا سال ۱۳۹۲ از ویژگی‌‌های مهم این مجموعۀ مکتوب به شمار می‌‌رود. »

محمدرضا لطفی یکی از چهره‌‌های تأثیرگذار در موسیقی دستگاهی ایران بود که فعالیت گستردۀ هنری خود را از اواخر دهۀ چهل شمسی آغاز کرده و تا روزهای پایانی عمر خویش در دوازدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به کار تدریس، حفظ و اشاعۀُ موسیقی ایران پرداخت. نام و موسیقی وی ، نامی آشنا برای مردم ایران است که نواخته‌‌ها و سرودهایش با بخشی از تاریخ این سرزمین عجین گشته است.

«مجموعه آثار استاد محمد رضا لطفی» در ۵۵۲ صفحه در قطع رحلی به کوشش و آوانگاری هوشنگ فراهانی توسط انتشارات چکاد هنر منتشر گردیده است.

test4418 test4387 test633