هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
www.

سنتور و تکنیک ۴ – تمرین های دوصدایی برای سنتور – محسن غلامی

سنتور و تکنیک ۴ – تمرین های دوصدایی برای سنتور – محسن غلامی

Santour & Technique 4 - Mohsen Gholami

سنتور و تکنیک ۴

تمرین های دو صدایی برای سنتور

نویسنده و مولف : محسن غلامی

ویرایش : علیرضا جواهری

ناشر : چکاد هنر

طرح روی جلد : حمید حسین پور

چاپ : آذین

صحافی : آذین

نوبت چاپ : اول ، بهار ۱۳۹۷

شمارگان : ۱۰۰۰ جلد

قیمت : ۱۵۰۰۰۰ ریال

مقدمۀ نویسنده

مجموعۀ حاضر  جلد چهارم  کتاب سنتور و تکنیک می باشد که برای تمرین قطعات دو صدایی در نوازندگی این ساز در نظر گرفته شده است. در کل اگر بخواهیم انواع مختلف این تکنیک را در سنتور نوازی  بر شماریم، می توان گفت که این مظلب در قالب یک کتاب نمی گنجد و حالت های اجرایی مختلف این تکنیک به حدی زیاد می باشد که شاید در چند جلد متعدد بتوان به آن پرداخت.

با توجه به روال جلدهای قبلی ،  سعی شده به فرمهای مختلف و مهمتر این تکنیک اشاره شود تا آشنایی کلی برای هنرجویان به وجود آید. همانند کتاب قبلی ، در این مجموعه نیز سعی شده ابتدا ساختارملودیک قطعات حفظ شود تا از این طریق برای حفظ شدن و رسیدن به حس اصلی  تمرین ها ، هنرجویان به درک و دریافت بالاتری از تکنیک های سنتور نوازی دسترسی پیدا کنند.

در این کتاب بیست و شش قطعۀ تمرینی جهت فراگیری تکنیک های معمول  دوصدایی ، در نوازندگی سنتور نوشته شده و مترونوم و سرعت اجرایی آن نیزبه طور دقیق تنظیم شده است. در ابتدا نوازندگان میتوانند با سرعت کمتر از آنچه که بر روی قطعات نوشته شده ، آنها را تمرین و اجرا نمایند و به تدریج اجرای قطعات را به سرعت اصلی برسانند.

لوح صوتی اجرای این کتاب نیز توسط خانم رویا باقرزاده با توجه به مترونوم اصلی قطعات اجرا شده و ضمیمه کتاب شده است.

 در مجموعۀ بعدی و جلد پنجم این اثر ، به تمرین و اجرای تکنیک هایی همانند تکیه ها ، ریز و همچنین گلچینی از تکنیک های چهار جلد قبلی در سنتور نوازی  پرداخته خواهد شد. امیدوارم که این اثر تا حدی  بیانگر شیوه ها  و تکنیک های  متدوال  نوازندگی سنتور باشد و برای علاقمندان به این ساز  مفید واقع گردد.

 محسن غلامی

بهار ۱۳۹۷

 

test4418 test4387 test633