هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
www.

گل آوا ، اجرای آموزشی آثاری از پرویز مشکاتیان برای سنتور منتشر شد – خبرگزاری فارس – ۱۴ بهمن ۱۳۹۲

[3 فوریه 2014]
گل آوا ، اجرای آموزشی آثاری از پرویز مشکاتیان برای سنتور منتشر شد – خبرگزاری فارس – ۱۴ بهمن ۱۳۹۲

 

اجرای آموزشی آثاری از پرویز مشکاتیان برای سنتور منتشر شد

در ادامه انتشار آموزشی آثار صوتی پرویز مشکاتیان برای ساز سنتور، لوح فشرده «گل آوا» به زودی منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای آموزشی آثاری از پرویز مشکاتیان برای سنتور منتشر شد

 

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این سی دی هم با نگاهی آموزشی به آثار ساخته شده توسط این هنرمند و بر اساس کتاب گل آوا اجرا شده است.

کتاب گل آوا اولین بار در سال ۱۳۷۷ چاپ و نشر شد که حاوی ۱۹ قطعه از آثار پرویز مشکاتیان تنظیم شده برای ساز سنتور است.

این آثار از ماندگار ترین و ارزشمند ترین آثار چند دهۀ اخیر موسیقی ایران است که بسیاری از آنها به گوش هر شنوندۀ ایرانی آشناست و اکثر این آثار برای گروه بزرگ ساز های ایرانی ضبط ، تنظیم و اجرا شده اند.

بسیاری از آنها توسط گروه عارف به صورت زنده هم اجرا شده اند. همچنین  تعدادی از آثاراین مجموعه نیز توسط هنرمندان برجستۀ موسیقی ایران استادان محمد رضا درویشی و کامبیز روشن روان برای ارکستر سنفونیک و ساز های تکنواز ایرانی تنظیم و منتشر شده اند. با توجه به اینکه بسیاری از این قطعات با تمامی ساز های ایرانی به صورت تکنوازی قابل اجراست ، لذا بسیاری از هنرجویان ساز های ایرانی این قطعات را در مجموعه آثار اجرایی و تمرینی خود قرار می دهند.

به گفته علیرضا جواهری مدیر موسسه آوای چکاد ، اجرای اصلی  برخی ازاین آثار با ساز سه تار بوده و در ابتدا برای این ساز تنظیم شده اند و بعد ها این قطعات به صورت تخصصی برای ساز سنتور هم تنظیم و نگارش شده اند.

مجموعۀ صوتی گل آوا با نگاهی تخصصی تر برای ساز سنتور ضبط و اجرا شده است و امید است برای هنرجویان این ساز پر طرفدار ایرانی بتواند مفید و آموزنده باشد.

انتهای پیام/

 

پیوند اصلی خبر

test4418 test4387 test633