هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
www.

سنتور و تکنیک ۱ – تمرین هایی برای پاساژ در سنتور – محسن غلامی

سنتور و تکنیک ۱ – تمرین هایی برای پاساژ در سنتور – محسن غلامی

Santour & Technique 1 - Mohsen Gholami

سنتور و تکنیک ۱

تمرین هایی برای پاساژ در سنتور

نویسنده و مولف : محسن غلامی

ویرایش : علیرضا جواهری

ناشر : چکاد هنر

طرح جلد : حمید حسین پور

چاپ : آذین

صحافی : آذین

نوبت چاپ : اول ، زمستان ۱۳۹۶

قیمت ۱۰۰۰۰۰ ریال

مقدمۀ نویسنده

مجموعۀ حاضر  با عنوان کتاب سنتور و تکنیک ، برای تمرین های خاصی در نوازندگی این ساز در نظر  گرفته شده است.

تکنیک های متدوال در سنتور نوازی به چندین نوع متفاوت مانند پاساژ، آرپژ ، دُراب ، جفت مضرابها ، زینت ها ، پرش های مضرابی و …… تقسیم میشود ، در  این کتاب با نگاهی به تکنیک اجرایی پاساژ، تمرین هایی در سرعت های مختلف و با ریتم ها و مضراب های متفاوت ، طراحی و تدوین شده است.

هدف از اجرای قطعات این مجموعه ، تمرین سرعت و همچنین اجرای پاساژهای متنوع بوده تا نوازندگان به حالت های متفاوتی از این تکنیک آشنایی پیدا کنند.

با توجه به اینکه اکثر  کتابهای  تمرین در راستای  تکنیک های  نوازندگی ، صرفا جنبه تمرینی داشته اند، مشکلاتی  برای هنرجویان و نوازندگان سنتور وجود داشته  که یکی از آنها حفظ نشدن قطعات در ذهن می باشد.

به همین دلیل  سعی شده ،استفاده از پاساژها همراه با نغمات مناسب باشد تا نوازندگان برای یادگیری قطعات و همچنین حفظ کردن آن ، با کمترین مشکل مواجه باشند.

در این کتاب هفده قطعۀ تمرینی در جهت فراگیری پاساژ در نوازندگی سنتور نوشته شده و سرعت اجرایی (مترونوم)  آن نیز به طور دقیق تنظیم شده است.

برای اجرای قطعات ، در ابتدا نوازندگان میتوانند با سرعت کمتر از  آنچه که بر روی قطعات نوشته شده ، آنها را تمرین و اجرا نمایند و به تدریج اجرای خود رابه سرعت اصلی برسانند.

در  مجموعۀ بعدی و جلد دوم این اثر ، نیز  به تمرین و اجرای آرپژ در سنتور نوازی  پرداخته خواهد شد.

امیدوارم این اثر تا حدی  بیانگر شیوه ها  و تکنیک های  متدوال  نوازندگی ساز سنتورباشد و برای  علاقمندان به این ساز  مفید واقع گردد.

محسن غلامی

آذر ماه ۱۳۹۶

test4418 test4387 test633