هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
http://www.

«سل آئین»؛ مجموعه آثار مشکاتیان به بازار موسیقی آمد – خبرگزاری تسنیم ۱۶ بهمن ۱۳۹۲

[5 فوریه 2014]
«سل آئین»؛ مجموعه آثار مشکاتیان به بازار موسیقی آمد – خبرگزاری تسنیم ۱۶ بهمن ۱۳۹۲
سرویس: فرهنگی ، تاریخ: ۱۶/بهمن/۱۳۹۲ – ۱۰:۴۸ ، شناسه خبر: ۲۷۳۳۶۱
مشکاتیان

«سل آئین»؛ مجموعه آثار مشکاتیان به بازار موسیقی آمد

خبرگزاری تسنیم: مجموعه «سل آئین» سومین سی دی از مجموعه آثار پرویز مشکاتیان است که برای ساز سنتور تنظیم و نگارش شده و با نگاهی تحلیلی و آموزشی از سوی علیرضا جواهری ضبط و اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوح فشردۀ صوتی سل آیین سه‌شنبه ۱۵ بهمن منتشرشده و از چهارشنبه ۱۶ بهمن در اختیار علاقمندان موسیقی ایرانی قرار می‌گیرد.

«سل آئین» مجموعه آثار پرویز مشکاتیان برای سنتور است که علیرضا جواهری سنتور آن را نواخته و  موسسۀ فرهنگی هنری آوای چکاد آن را منتشر کرده است.

مجموعه «سل آئین» سومین سی دی از مجموعه آثار پرویز مشکاتیان است که برای ساز سنتور تنظیم و نگارش شده و با نگاهی تحلیلی و آموزشی از سوی علیرضا جواهری ضبط و اجرا شده است.

پس از گذشت سال‌ها از انتشار کتاب سل آئین، ضرورت اجرای این قطعات با نگاهی تحلیلی و آموزشی احساس می‌شد چون تمامی قطعات این مجموعه جزء معروف‌ترین آثار ساخته شده و منتشر شده در زمینۀ موسیقی ایرانی به خصوص ساز سنتور، در چند دهۀ اخیر است. با توجه به اینکه اکثر این آثار در نوار‌ها و سی دی‌های متفاوت به صورت گروهی با گروه ساز‌های ملی ایران تنظیم و اجرا شده‌اند، لذا لازم بود این قطعات که در اصل برای ساز تخصصی استاد پرویز مشکاتیان (سنتور) تنظیم شده‌اند، با این ساز و به صورت تکنوازی نیز اجرا و ضبط شوند تا قابل استفاده برای هنرجویان باشد. هرچند که اکثر آثار این مجموعه نیز همانند آثار نگاشته شده در کتاب گل آوا قابل اجرا با تمامی ساز‌های ایرانی هست و اکثر نوازندگان ساز‌های مختلف ایرانی در تمرینات و اجرا‌های خود از این قطعات استفاده می‌کنند.

آثار اجرا شده در این مجموعه عبارتند از:

۱- سماع آیین – اصفهان ۵: ۴۸
۲- جستجو – شوشتری ۵: ۵۲
۳- دادو بیداد – همایون ۴: ۱۳
۴- چند مضراب بیداد – همایون و شور ۴: ۱۵
۵- چهارمضراب ماهور ۲: ۱۰
۶- چهارمضراب نهیب – ماهور ۳: ۲۰
۷- چهارمضراب دلکش – ماهور ۲: ۱۸
۸- انتظار – راک – ماهور ۴: ۱۲
۹- چهارمضراب چهارگاه ۴: ۴۶
۱۰- رنگ دشتی ۰: ۵۹
۱۱- دود عود – نوای دو ۱۳: ۴۶
۱۲- دود عود – نوای سل ۱۳: ۵۷

انتهای پیام /

 

 

پیوند اصلی خبر

test4418 test4387 test633