هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
http://www.

تهران – ایرنا – اجرای آموزشی آثار استاد پرویز مشکاتیان با نام گل آوا منتشر شد.

[8 فوریه 2014]
تهران – ایرنا – اجرای آموزشی آثار استاد پرویز مشکاتیان با نام گل آوا منتشر شد.

قطعات آموزشی پرویز مشکاتیان منتشر شد

تهران – ایرنا – اجرای آموزشی آثار استاد پرویز مشکاتیان با نام گل آوا منتشر شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، در ادامه انتشار آموزشی آثار صوتی استاد پرویز مشکاتیان برای ساز سنتور ، سی دی گل آوا با نگاهی آموزشی و بر اساس کتابی با همین نام به بازار آمد.

کتاب گل آوا اولین بار در سال ۱۳۷۷ چاپ و منتشر شد که حاوی ۱۹ قطعه از آثار پرویز مشکاتیان برای ساز سنتور است.

این اثر از ماندگارترین آثار چند دهه اخیر موسیقی ایران است که بسیاری از قطعات آن به گوش هر شنونده ایرانی آشناست و اکثر این آثار برای گروه بزرگ ساز های ایرانی ضبط ، تنظیم و اجرا شده اند.

بسیاری از این قطعات را گروه عارف به سرپرستی پرویز مشکاتیان به صورت زنده اجرا کرده است،تعدادی از آثار این مجموعه هم توسط محمد رضا درویشی و کامبیز روشن روان برای ارکستر سمفونیک و ساز های تکنواز ایرانی تنظیم و منتشر شده اند.

با توجه به اینکه تعدادی از این قطعات با تمامی ساز های ایرانی به صورت تکنوازی قابل اجراست، بسیاری از هنرجویان ساز های ایرانی این قطعات را در مجموعه آثار اجرایی و تمرینی خود قرار می دهند.

اجرای اصلی برخی ازاین آثار با ساز سه تار بوده و در ابتدا برای این ساز تنظیم شده اند و بعد ها این قطعات به صورت تخصصی برای ساز سنتور هم تنظیم و نگارش شده است.

مجموعه صوتی گل آوا با نگاهی تخصصی تر با اجرای علیرضا جواهری برای ساز سنتور ضبط و اجرا شده است.

در همین راستا دو سی دی گل آئین و سل آئین از مجموعه آثار استاد پرویز مشکاتیان برای ساز سنتور توسط موسسه فرهنگی هنری آوای چکاد منتشر شده بود.

فراهنگ (۲) ** ۹۲۵۲**۱۵۸۸

 

انتهای پیام /*

پیوند اصلی خبر

test4418 test4387 test633