هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
https://www.

بهار رویا ها – قطعاتی برای سنتور – محسن غلامی

بهار رویا ها – قطعاتی برای سنتور – محسن غلامی

Bahar-Roya-ha-Gholami-Fa

بهار رویا ها

قطعاتی برای سنتور

نویسنده و مولف : محسن غلامی

ویرایش : علیرضا جواهری

ناشر : چکاد هنر

طرح جلد : حمید حسین پور

چاپ و صحافی : آذین

نوبت چاپ اول : پاییز ۱۳۹۶

مقدمۀ نویسندۀ کتاب

مجموعۀ حاضر بر اساس اجرای آلبوم بهار رویاها می باشد که این آلبوم پیش از این در سال ۱۳۹۱ به صورت دونوازی سنتور  و تنبک منتشر شد.

در آلبوم این کتاب مجموعا هشت  قطعه درقالب پیش درآمد و چهار مضراب به صورت کوک های انتقالی  اجرا شده و نتهای  کتاب  با اجرای آلبوم مطابقت دارند .اما کوک اصلی اجرا شدۀ قطعات به صورت انتقالی در  گامهای دیگر می باشد.

 بخش اول قطعات در  دستگاه نوا ( فا ) و دستگاه شور ( دو ) بوده که قطعۀ  سحر و غریب و مه  دردستگاه شور  و چهار مضراب نیزار دردستگاه نوا ساخته و اجرا شده است.

بخش دوم این  مجموعه در دستگاه شور ( می ) و دستگاه نوا ( لا ) اجرا شده است . قطعات این قسمت، ترانۀ غم انگیز ( شروع قطعه با الهام از آهنگ قایقرانان رود ولگا ) و چهار مضراب  سکوت دشت در دستگاه نوا (سل و دو) و قطعۀ سمر و چهار مضراب رنگین کمان دردستگاه  شور می باشند.

اما به مانند کتاب های قبلی یک سری از آثار  منتشر نشده نیز به بخش دوم کتاب  اضافه شده که حدود پانزده قطعه هستند. بیشتراین قطعات به صورت چهار مضراب دردستگاه های نوا  و شور تهیه و تنظیم شده اند و هدف از گردآوری این بخش از کتاب ، بالا بردن سطح و توان نوازندگی هنرجویان در فراگیری  تکنیک های اجرایی و پاساژها می باشد.

امیدوارم مجموعۀ حاضر برای  هنرجویان و هنرآموزان مفید واقع گردد.

محسن غلامی – مهرماه ۱۳۹۶

test4418 test4387 test633