هشدار! برای استفاده بهتر از این وبسایت، باید JavaScript در مرورگر شما فعال باشد.
https://

آلبوم موسیقی ˝یادی از رهی معیری˝ با آهنگسازی حسن کیانی‌نژاد به زودی روانه بازار موسیقی می‌شود. خبرگزاری هنر ۱۹ دی ۱۳۹۳

[13 ژانویه 2015]
آلبوم موسیقی ˝یادی از رهی معیری˝ با آهنگسازی حسن کیانی‌نژاد به زودی روانه بازار موسیقی می‌شود. خبرگزاری هنر ۱۹ دی ۱۳۹۳

آلبوم ˝یادی از رهی معیری˝ به بازار می‌آید

آلبوم موسیقی ˝یادی از رهی معیری˝ با آهنگسازی حسن کیانی‌نژاد به زودی روانه بازار موسیقی می‌شود.

۱۳۹۳ جمعه ۱۹ دی ساعت ۰۹:۴۱

سرویس موسیقی هنرآنلاین: علیرضا جواهری نوازنده سنتور در گفت‌و‌گو با هنرآنلاین گفت: آلبوم “یادی از رهی معیری” با آهنگسازی حسن کیانی‌نژاد و در آواز اصفهان که در مراحل نهایی قرار دارد به زودی منتشر می‌شود.

این نوازنده در ادامه با اشاره به اینکه گردآوری و تنظیم قطعات به عهده خودش بوده است، بیان کرد: خواننده این اثر عیسی فرزان از شاگردان علی جهاندار است. این مجموعه اولین اثر هنری این خواننده است.

جواهری افزود: این مجموعه در قالب موسیقی ملی و دستگاهی ایران برای سازهای ایرانی تنظیم شده است. همچنین تمامی اشعار این اثر موسیقایی از زنده یاد استاد رهی معیری است.

این نوازنده سنتور در ادامه خاطرنشان کرد: این اثر شامل سه تصنیف و سه بخش آوازی در گوشه‌های درآمد اصفهان، جامه‌دران، سوز و گداز، بیات راجع، عشاق و…. است.

علیرضا جواهری تاکید کرد: قطعات این مجموعه شامل پیش درآمد اصفهان، هم‌نوازی سنتور، آواز در آواز اصفهان، ضرب شوشتری، تصنیف مفتون، آواز در گوشه عشاق، تصنیف خیال انگیز و…. است.

این نوازنده درباره اعضا و نوازندگان گروه گفت: در این آلبوم هوشنگ فراهانی (تار/بم تار)، حسن کیانی‌نژاد (نی)، وحید رستگاری (عود)، حسن فراهانی (کمانچه) و…. به عنوان نوازنده حضور دارند.

انتهای پیام/

 

پیوند خبر

test4418 test4387 test633